| Technical Information | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Current | 2 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Box |
| Height | 12" |
| Width | 12" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 11.50 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |