SATO, CONSUMABLES, LABEL, THERMAL TRANSFER, 3'' X 5'', 1.5'' CORE, 4.375'' OD, WOUND IN, PERFORATED, CX SERIES COMPATIBLE, 430 LABELS PER ROLL, 4 ROLLS PER CASE, PRICED PER CASE
54SX01009
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3" |
| Label Length | 5" |
| Number of Labels per Roll | 430 |
| Core Diameter | 1 1/2" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
SATO CX Series Printer |
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 54SX01009