4''X3'' THERMAL TRANSFER 3000/ROLL,4 ROLLS/CASE
53S001012
Call for a full selection of thermal transfer and direct thermal bar code labels for your SATO printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 2" |
| Number of Labels per Roll | 3000 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Features | Perforated |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Sato:
|
labels-sato-sato-labels-datasheet.pdf 53S001012
sato-Labels-Specsheet-EN.pdf 53S001012