| Product Information | |
|---|---|
| Style | Book Fold |
| Case Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Durability |
|
| Height | 10.3" |
| Width | 14" |
| Depth | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 10.44 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility |
Samsung - Galaxy Tab A9+ |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab A9+ |