| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Digital Signage Display |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 3 |
| USB Type-A | Yes |
| Number of USB Type-A Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB-C |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | Gray White |
| Height | 4.38" |
| Width | 10.62" |
| Depth | 2.24" |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Samsung Products:
|