Rocstor Y10C137-B1 Accessories
Y10C137-B1
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.0 |
| Total Number of Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 2.9" |
| Weight (Approximate) | 2.96 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |