Rocstor Y10A216-S1 Accessories
Y10A216-S1
| Technical Information | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Aluminum Silver |
| Form Factor | External |
| Height | 0.7" |
| Width | 3" |
| Depth | 0.9" |
| Weight (Approximate) | 1.70 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |