Rice Lake 124223 Accessories
124223
| Processor | |
|---|---|
| Number of Processors Supported | 4 |
| Number of Processors Installed | 4 |
| Processor Type | Xeon Phi |
| Processor Model | 7250 |
| Processor Core | Octahexaconta-core (68 Core) |
| Processor Speed | 1.40 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 384 GB |
| Maximum Memory Supported | 384 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA |
| RAID Supported | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Power Description | |
|---|---|
| Number of Power Supplies Installed | 2 |
| Maximum Power Supply Wattage | 2130 W |
| Redundant Power Supply | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 30.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |