Rice Lake 124222 Accessories
124222
| Storage | |
|---|---|
| Number of Hard Drives Installed | No |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | ARM |
| Processor Model | RX-421BD |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 2.10 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of 2.5"/3.5" Bays | 4 |
| Total Number of Expansion Slots | 2 |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels | 0, 1, 5, 6, 10, 5+Hot Spare, JBOD |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | QTS 4.3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Protocols |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 7.4" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 11" |
| Form Factor | Tower |
| Weight (Approximate) | 10.80 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |