| Product Information | |
|---|---|
| Technology | Proximity Card |
| Media Type | Preprinted |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.1" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 3.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
HID Proximity Readers |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |