| Product Information | |
|---|---|
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Durability |
|
| Height | 12.7" |
| Width | 9.2" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 15.68 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Apple - iPad Pro (3rd Generation), iPad Pro (4th Generation), iPad Pro (5th Generation), iPad Pro (6th Generation) |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |