| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Mobile Device |
| Maximum Load Capacity | 2 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Height | 8.25" |
| Depth | 1" |
| Length | 13.25" |
| Weight (Approximate) | 1.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |