| Technical Information | |
|---|---|
| Host Interface | Micro USB 2.0 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | External |
| Height | 1.4" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 3.6" |
| Weight (Approximate) | 14.56 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |