| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type | NEMA L6-30P |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| Receptacle Detail | 12 x IEC 60320 C13 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 240 V AC |
| Power Rating (VA) | 4990 VA |
| Management | |
|---|---|
| Management |
Interfaces:
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 19" |
| Depth | 7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |