| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type | NEMA L5-15P |
| Receptacle Type | NEMA 5-15R |
| Receptacle Detail | 12 x NEMA 5-15R |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Rating (VA) | 1440 VA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 2.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Eaton UPS:
|