| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 3U |
| Height | 5.1" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 25.4" |
| Weight (Approximate) | 95 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Eaton 9PX UPS |
| Country of Origin | Philippines |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |