| Technical Information | |
|---|---|
| Video Wall Compatible | Yes |
| Bezel Width | 0.14" |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 97" |
| Display Screen Type | LCD |
| Video | |
|---|---|
| Brightness | 450 Nit |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 47.8" |
| Width | 84.8" |
| Depth | 3.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | United States |