| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Display |
| Maximum Load Capacity | 175 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 65" |
| Features | Lockable |
| Orientation | Portrait |
| Mount Profile | Low Profile/Fixed |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Depth | 0.96" |
| Weight (Approximate) | 12 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Portrait Orientation Low-Profile |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |