| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| CAS Latency | CL40 |
| Device Supported | Workstation |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Dell/Alienware - Precision 3660 Tower |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |