Kingston KSM26ES816MF Accessories
KSM26ES8/16MF
| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21333 |
| Memory Rank | Single-rank |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| CAS Latency | CL19 |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Acer Products:
ASRock Products:
ASUS Products:
Gigabyte Products:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |