Kensington K75502US Keyboards
K75502US
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features | Multi-host Support |
| Hot Keys | Multimedia |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.86" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.34" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.92" |
| Weight (Approximate) | 11.52 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |