| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keys Layout | QWERTY |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.25" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.38" |
| Keyboard/Keypad Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 1.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |