| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Characteristic | Extension Cable |
| Connector Type on First End | Quick Disconnect Audio - Male |
| Connector on First End Details | 2 x Quick Disconnect Audio - Male |
| Conductor | Copper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Shipping Height | 1.97" |
| Shipping Width | 1.97" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.28 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |