| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | QXGA |
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2" |
| Width | 7" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 13.12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |