| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Digital Audio/Video | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| Number of HDMI Ports | 3 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 15.04 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |