| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | QXGA |
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.9" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 14 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |