| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 2 |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| Number of DVI Ports | 3 |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 3.3" |
| Weight (Approximate) | 1.68 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |