Intel BX806954214R Accessories
BX806954214R
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Clock Speed | 2.40 GHz |
| Overclocking Speed | 3.50 GHz |
| L2 Cache | 12 MB |
| L3 Cache | 16.50 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Threads | 24 |
| Processor Socket | Socket P LGA-3647 |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 100 W |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Thermal Specification | 174.2°F (79°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 3" |
| Depth | 2.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Intel Server System M20MYP Family:
|