Intel BX80637I73770 Accessories
BX80637I73770
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Clock Speed | 3.40 GHz |
| Direct Media Interface | 5 GT/s |
| L1 Cache | 256 KB |
| L2 Cache | 1 MB |
| L3 Cache | 8 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 22 nm |
| Processor Technology |
|
| Processor Socket | Socket H2 LGA-1155 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | HD Graphics 4000 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 77 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Compatibility |
|