HPE Aruba JH300AABA Wireless Routers
JH300A#ABA
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 10 |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
|
| VoIP Supported | No |
| Power Description | |
|---|---|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.7" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |