FlexNetwork 7500 Ethernet Switch
JH331A
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Port/Expansion Slot Details | 3 x 40 Gigabit Ethernet Module Slot |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 3.0 |
| Expansion Slot Type | I/O Module |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Networking Standards |
|
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Input Voltage |
|
| Frequency |
|
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Compact |
| Height | 16.5" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 17.2" |
| Weight (Approximate) | 147 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|