| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 15.8" |
| Weight (Approximate) | 17.42 lb |