| Technical Information | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 250 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.6" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 8.9" |
| Weight (Approximate) | 1.52 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 3810 Switch |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |