| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Stacking |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 3.4" |
| Weight (Approximate) | 0.58 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 3810M Switches |
| Environmentally Friendly | Yes |