| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Optical Network |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.9" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 0" |
| Weight (Approximate) | 0.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Aruba 3810M Switch Series |