| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 1 |
| Interfaces/Ports Details | 1 x 100GBase-CWDM4 Network |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Fiber Mode Supported | Single-mode |
| Ethernet Technology | 100 Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 100GBase-CWDM4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 4.9" |