| Power Description | |
|---|---|
| Number of +12V Rails | 1 |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Current |
|
| Output Power | 650 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | External |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 7.2" |
| Weight (Approximate) | 8.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
HP 3Com Switches:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |