| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Modules | 1 x 128GB |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21300 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| CAS Latency | CL22 |
| Device Supported | Server |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | LRDIMM |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Additional Warranty Information |
1 to 5 Year Ingram Micro Sourcing Advance Replacement Warranty |