| Technical Information | |
|---|---|
| Total Media Capacity | 1500 |
| Media Size | A3 - 11.70" x 16.50" |
| Media Type | Plain Paper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 15.7" |
| Width | 25" |
| Depth | 28.1" |
| Weight (Approximate) | 69 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet 1500 Printer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
next-business day, onsite warranty. Warranty and support options vary by product, country and local legal requirements. Go to hp.com/support to learn about HP award winning service and support options in your region |