| Product Information | |
|---|---|
| Sheet Size | 42" x 100 ft |
| Grammage | 235 g/m² |
| Sheet Thickness | 9.10 mil |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish | Glossy |
| Brightness | 90 |
| Opacity Percentage | 96% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 5.3" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 44.1" |
| Diameter | 2" |
| Weight (Approximate) | 19.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
HP Designjet Printers:
|