| Technical Information | |
|---|---|
| Large Format | No |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 120 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 120 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 240 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 240 |
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 200 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 11.3" |
| Width | 23.7" |
| Depth | 25" |
| Weight (Approximate) | 47.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |