| Technical Information | |
|---|---|
| Total Media Capacity | 75 |
| Media Type | Envelope |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.8" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 22" |
| Weight (Approximate) | 14.99 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP LaserJet Printers:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
90 Day HP Dealer Exchange. Warranty and support options vary by product, country and local legal requirements. Go to hp.com/support to learn about HP award winning service and support options in your region. |