| Technical Information | |
|---|---|
| Total Media Capacity | 550 |
| Media Type | Plain Paper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.8" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 22" |
| Weight (Approximate) | 14.99 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP LaserJet Enterprise Printers:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |