HP V1X13A8ABA Monitors
V1X13A8#ABA
Select model
Main Features
-
Touch: Yes
| Technical Information | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | WXGA |
| Response Time | 8 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Backlight Technology | LED |
| Vertical Frequency | 60 Hz |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Brightness | 360 Nit |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Height | 9.9" |
| Width | 15.6" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 6.61 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| TAA Compliant | No |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |