Hewlett Packard Engage14 Monitor 14in, 1920 x 1080, No VESA, No Stand, POS
42C90AA#AC3
Select model
Main Features
-
POS: Yes
-
Screen size: 14 inch
-
Screen type: No
-
Display Resolution: 1920 x 1080
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 14" |
| Viewable Screen Size | 14" |
| Screen Mode | Full HD |
| Features | OnScreen Control |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 41°F (5°C) to 95°F (35°C) |
| Operating Humidity Range | 20% to 80% (Non-condensing) |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 12 W |
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Maximum Power Consumption | 27 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | No |
| Height | 0.7" |
| Width | 13.8" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 5.51 lb |