HP F9A28DB1K Label Printers
F9A28D#B1K
Select model
Main Features
-
POS: Yes
-
Connection: Ethernet
-
Printing Technology: Ink
| Technical Information | |
|---|---|
| Multifunction Devices |
|
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Color Print Speed (sec) | 26 Second |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 2400 x 1200 |
| Maximum Print Width | 24" |
| Wireless Print Technology |
|
| Duplex Printing | Manual |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Photo Printing | Yes |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1 GB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
|---|---|
| Scanner Type | Sheetfed |
| Scan Color | Color |
| Copier | |
|---|---|
| Copier Type | Sheetfed |
| Copy Color | Color |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 45.5" |
| Width | 43.2" |
| Depth | 23.8" |
| Weight (Approximate) | 102.96 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Form Factor | Floor Standing Supported |
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|