| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 1 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Device Supported | Printer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 90-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Thickness | 275.6 mil |
| Width | 1.1" |
| Length | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 0.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP LaserJet Printers:
|
| Country of Origin | Malaysia |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information | This product will be replaced if defective in manufacture or packaging. Except for such replacement, we shall not be responsible for incidental or consequential damages related to the use of this product. |