| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Total Number of Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.5" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 2.15 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |