| Product Information | |
|---|---|
| Sheet Size | 44" x 50 ft |
| Core Diameter | 2" |
| Grammage | 410 g/m² |
| Sheet Thickness | 18 mil |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish |
|
| Brightness | 90 |
| Opacity Percentage | >99% |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | Bright White |
| Product Material | Fabric |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Recycled | No |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Country of Origin | Thailand |