| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 500 GB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Height | 1.4" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 3.84 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Compatibility |
HP Printers:
|
| Device Supported | Printer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information | 90-day parts only |